Grobowiec cesarza Humayuna w Delhi.
Żyrandol w meczecie Jama Masjid na Starym Delhi.
Na dziedzińcu gurdwary bangla Sahib w Delhi.
Karauli w Rajasthanie.
Miniatury malowane na starym papirze na dziedzińcu Fortu Amber koło Jaipuru.
Policjant w Forcie Amber koło Jaipuru.
Grobowiec Taj Mahal w Agrze.

INDIE

Złoty Trójkąt i Karauli

9 dni | Kod: IN-16

 

orientacyjna cena od osoby bez przelotu

minimum 2 osoby: 2 300 PLN
minimum 4 osoby: 1 900 PLN
minimum 6 osób: 1 820 PLN

dopłata do jedynki: 700 PLN


Delhi - Jaipur - Karauli - Fatehpur Sikri - Agra - Delhi

 

Gdy pomiędzy Delhi, Jaipurem i Agrą poprowadzi się linie, powstaje trójkąt, którego każdy bok mierzyłby jakieś 250 kilometrów. Na warunki indyjskie to odległość nieduża i Złoty Trójkąt stał się niejako obowiązkowym kanonem turystycznym.

Delhi warto byłoby zobaczyć nawet wtedy, gdyby nie było tam ani jednego zabytku. Bo Delhi to przygoda sama w sobie, wibrujący czakram indyjskości: życie ulicy, ruch, mieszanina zapachów i dźwięków, bogactwa i nędzy, przeszłości i przyszłości. Zakurzone uliczki Starego Delhi pamiętają czasy Wielkich Mogołów, szerokie ulice Nowego Delhi naznaczone są wpływami brytyjskimi, nikogo nie dziwią zbłąkane w zaułkach święte krowy.

Jaipur to inna bajka, bajka o wielbłądach, pustyni, turbanach, wąsach, barwnych strojach i niezwykłej architekturze Rajasthanu. Różowe Miasto, stara część Jaipuru, kokietuje rumieńcem murów i niezliczoną ilością straganów z niemożliwymi do wymienienia towarami rozmaitego asortymentu. Zachwyca wizytówka miasta - Hawa Mahal, ni to ściana, ni to kamienny wachlarz spoglądający ażurem okienek na toczące się wokół życie.

Ukoronowaniem każdej wycieczki do Złotego Trójkąta jest wizyta w Agrze i spotkanie z cudem i legendą – Taj Mahal – pomnikiem miłości, chwały i cesarskiego szaleństwa. Jego pełną wdzięku i elegancji sylwetkę zna niemal każdy. Jednak zobaczyć ją na własne oczy to tak, jak przeżyć niezwykłą historię. Każdy przeżywa ją inaczej.

Trzy wierzchołki Złotego Trójkąta to kanwa wyprawy, po drodze jednak będziemy oglądać Indie w całej ich różnorodności. Zatrzymamy się w Karauli, gdzie króluje różowa świątynia i pełna przepychu rezydencja maharadży Bhanwar Vilas Palace. Spotkamy opuszczoną stolicę Mogołów, Fatehpur Sikri. Słowem – posmakujemy tego i owego, choć Delhi, Jaipur i Agra będą głównymi celami podróży, a w każdym z tych miast czeka na nas inna opowieść i inna odsłona indyjskości.


1       DELHI
Lądowanie na lotnisku w Delhi i transfer do hotelu.

2       DELHI
Po odpoczynku po podróży ruszamy na zwiedzanie Starego Delhi, gdzie zobaczymy Meczet  Zgromadzeń (Jama Masjid), jeden z największych w całej Azji. Przejażdżka rowerowymi rikszami po starym Delhi pozwoli nam wczuć się w klimat i przyzwyczaić do miejscowego zgiełku.

W Nowym Delhi zobaczymy Qutub Minar, najwyższą kamienną wieżę w Indiach i pozostałość po pierwszym meczecie miasta oraz grobowiec cesarza Humayuna, drugiego władcy z dynastii Wielkich Mogołów, architektoniczny „przedsmak” dla Taj Mahalu.

3        DELHI - JAIPUR
Rano jedziemy do Jaipuru, stolicy stanu Radżasthan.
Pod wieczór zapraszamy na ceremonię ofiarowania światła (aarti) do Birla Mandir, marmurowej świątyni ufundowanej przez rodzinę przemysłowców Birla.

4        JAIPUR
Wcześnie rano ruszamy do bajecznego fortu Amber. Na jego wewnętrzny dziedziniec wjeżdża się na grzbiecie słonia (lub jeepem), a za bramą wejściową można zagłębić się w labirynt korytarzy i podziwiać sztukę architektoniczną i zdobniczą dawnych Radżputów.

Za dawnymi murami obronnymi Jaipuru mieści się zabytkowe Różowe Miasto. Odwiedzimy zdumiewające precyzją instrumentów obserwatorium astronomiczne Jantar Mantar oraz Pałac Maharadży (City Palace), w którego części wciąż mieszka rodzina maharadży. Pałacowe muzeum mieści kolekcje tekstyliów, broni i interesujące portrety kolejnych władców.
Zatrzymamy się również przy Pałacu Wiatrów (Hawa Mahal), którego koronkowa fasada z czerwonego piaskowca jest wizytówką miasta. Z jego okien kobiety z haremu mogły, same niezauważone, obserwować codzienne życie miasta.
Wieczorem proponujemy spacer po kolorowych bazarach Jaipuru.

5        JAIPUR - KARAULI
Dziś jedziemy na indyjska prowincję, do miejscowości Karauli, gdzie zatrzymamy się w dawnej rezydencji maharadży Bhanwar Vilas Palace.
Po południu zapraszamy na wycieczkę do wioski, gdzie zobaczymy przy pracy rzemieślników wytwarzających ciekawe wyroby z laki, bambusa, typowe bransoletki, drewniane zabawki oraz tradycyjne (bardzo słodkie) słodycze.

6        KARAULI
Dzisiaj mamy w planie odwiedzić ekologiczne gospodarstwo rolne, wiejską szkołę oraz spuściznę po dawnych władcach – 500-letni pałac o ścianach pokrytych pięknymi freskami, świątynię Kriszny i jeszcze starszą od pałacu studnię, do której prowadzą rzeźbione schody.

7        KARAULI – Fatehpur Sikri - AGRA
Dziś jedziemy do Agry, dawnej stolicy Wielkich Mogołów.
Po drodze zatrzymamy się w wymarłym mieście Fatehpur Sikri, które opuszczono po kilkunastu latach zasiedlenia, i które dziś wygląda tak jak pozostawiono je 300 lat temu.
Po zakwaterowaniu w hotelu ruszamy na drugą stronę rzeki Jamuna, gdzie zwiedzimy mały, niezwykle elegancki grobowiec Itmad-ud-Daulah, a następnie zaglądniemy do parku Metab, z którego można w całej krasie podziwiać Taj Mahal od strony rzeki.

8        AGRA - DELHI
Po wczesnym śniadaniu ruszamy zobaczyć Taj Mahal, nazywany też poematem w marmurze, najsłynniejszy zabytek Indii – XVII wieczny grobowiec, który w nieutulonym żalu po śmierci ukochanej żony Mumtaz Mahal, kazał wybudować cesarz Shah Jahan.
Następnie zapraszamy do potężnego Czerwonego Fortu (Red Fort), z którego przez wiele lat mogolscy cesarze władali swoim imperium. Akbar wybudował z czerwonego piaskowca solidną warownię otoczoną wysokim murem i fosą, a jego następcy dobudowywali wewnątrz kolejne pałace – im spokojniejsze były czasy, tym rezydencje stawały się bardziej wyrafinowane i bogatsze.

Po południu jedziemy do Delhi.

9            DELHI
Rano tr
ansfer na lotnisko i zakończenie imprezy.

 

W zależności od zarezerwowania konkretnych przelotów,
program pierwszego i ostatniego dnia pobytu może ulec modyfikacjom.

 

 

orientacyjna cena od osoby bez przelotu

minimum 2 osoby: 2 300 PLN
minimum 4 osoby: 1 900 PLN
minimum 6 osób: 1 820 PLN

dopłata do jedynki: 700 PLN


rozpoczęcie imprezy - DELHI
zakończenie imprezy - DELHI

ZAWARTE W CENIE
- noclegi w pokojach dwuosobowych w hotelach o standardzie 3*, 2 noce w hotelu typu heritage, dawnej rezydencji
- posiłki: śniadania
- przejazdy klimatyzowanym pojazdem
- zwiedzanie zgodnie z programem
- przejażdżka wiejskim wozem w Karauli
- obsługa miejscowych przewodników w zwiedzanych obiektach
- podstawowe ubezpieczenie turystyczne
- obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

NIEZAWARTE W CENIE
- pozostałe posiłki i napoje do posiłków
- opłaty wstępu do zwiedzanych obiektów
- zwyczajowe napiwki dla miejscowej obsługi
- wiza do Indii
- wydatki natury osobistej
- inne świadczenia niewymienione powyżej

 

 

INFORMACJE DODATKOWE

   warunki ubezpieczenia »

   formalności wizowe »

   o przelotach »

   o napiwkach »

   warunki płatności »
 

SEZONY POGODOWE

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ i nakręć się na wyjazd

  » AGRA Piaskowiec, marmur i duchy historii
 

W Polityce prywatności dowiedz się więcej o sposobie i zakresie przetwarzania Twoich danych osobowych oraz o celu używania cookies.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.