Podróże w Strefie Wypraw

STREFA WYPRAW to obszar, na którym dzieje się przygoda. To ziemia, którą przemierzają ostatnie wolne tygrysy; kraina, w której zarówno beznogi żebrak jak i bogaty radża mają swoje miejsce. To przestrzeń przeznaczona dla tych, których nie zadawalają kolorowe drinki na egipskim wybrzeżu, a wyrażenie „all inclusive” oznacza zgoła coś innego niż bezmyślne korzystanie z prostych przyjemności.

Każde miejsce, które znajdzie się w obrębie STREFY, ukazuje się całościowo – all inclusive. Daje nam nieograniczone możliwości poznania wszystkimi zmysłami natury-ludzi-kultury. Wszystkiego, co składa się na naszą ziemską rzeczywistość, jakże bogatą i jakże wciąż mało odkrytą.

STREFA WYPRAW to strefa podróżników, zona szczególna, w której spotyka się pragnienie przygody z żądzą poznania, tolerancja z ciekawością, a poczucie wolności z odpowiedzialnością.

STREFA WYPRAW obejmuje złożone i niezwykłe światy, które istnieją obok tego, który dobrze znamy. Światy, których poznanie otworzy nam oczy, poszerzy horyzonty, pomoże odpowiedzieć na pytania o Ziemię, przyrodę, sens życia i znaczenie różnorodności.

STREFA WYPRAW obejmuje światy żywe, zamieszkane przez ludzi i zwierzęta, światy tętniące bujną egzystencją, często odmienne, zaskakujące. Wchodząc do każdego z nich, włączając się w jego szczególną melodię, wchodzimy także w głąb siebie samych. Poznajemy siebie przez świat i świat poprzez siebie. Stajemy się, na krótszą lub dłuższą chwilę, gośćmi ludzi zamieszkujących odkrywane przez nasz obszary. Uczymy się szacunku i, bez patosu, tak po prostu, stajemy się ich braćmi.

Uczymy się tolerancji. Tolerancja nie oznacza prostej zgody. Miłość do Planety i jej mieszkańców nie oznacza czułostkowości. STREFA pragnie się dziać tak, by pozwolić dziać się życiu. Jednocześnie, nie będziemy unikać ocen i uciekać przed konkluzjami. Chcemy zobaczyć, poznać, zrozumieć. Chcemy dowiedzieć się dlaczego…
Dlaczego nasza Planeta, pomimo wrodzonej doskonałości, od wszelkiej doskonałości jest tak daleka? Dlaczego głód i dlaczego susza? Dlaczego motyl może wywołać burzę, a ryż śpiewa w monsunowym deszczu?
I nie tylko: „DLACZEGO?” Również: „CO?” i „JAK?” Co i jak możemy zrobić, żeby było choćby odrobinę lepiej, choćby odrobinę piękniej.
Życie jest alegorią podróży. Podróż niech się stanie alegorią życia. Każda podróż to nowe, kolejne wcielenie. W każdej podróży musimy odnaleźć się na nowo. Każda przygoda to dar, który musimy jak najlepiej wykorzystać.

STREFA WYPRAW to obszar, na którym dzieje się podróżowanie…
Z otwartymi oczami i otwartymi umysłami będziemy przemierzać Planetę i przeżywać jej piękno. Zobaczymy niezwykłe miejsca i niezwykłych ludzi. Będziemy czerpać z naszych wędrówek tyle przyjemności, ile jest możliwe; będziemy cieszyć się dziką przyrodą i tropikalnym słońcem; będziemy kosztować smaków świata. A przy tym, przy całej radości podróżowania, postaramy się zachować świeżą ciekawość i prostą życzliwość. Na każdej z naszych ścieżek będziemy świadomi i odpowiedzialni, nie będziemy zostawiać niepotrzebnych śladów, oprócz okruchów własnego serca. Będziemy podróżować jak wędrowcy, nie jak najeźdźcy. Trudy przygody i radość odpoczynku będziemy dzielić ze sobą nawzajem i z napotkanymi po drodze ludźmi. Tylko w ten sposób możemy naprawdę zwiedzić świat, poznać świat, odnaleźć ludzi i przeżyć coś wspaniałego.

STREFA WYPRAW zaprasza do turystyki świadomej i odpowiedzialnej, co nie oznacza bynajmniej – nudnej i śmiertelnie poważnej. Żeby przeżyć prawdziwą przygodę, trzeba zaangażować w nią wszelkie środki – ciało, umysł, intelekt; trzeba wykorzystać wszystkie możliwe aspekty podglądania rzeczywistości, przede wszystkim ciekawość i pragnienie jej zaspokojenia.
STREFA WYPRAW to miejsce, gdzie to wszystko może się zdarzyć.
 

W Polityce prywatności dowiedz się więcej o sposobie i zakresie przetwarzania Twoich danych osobowych oraz o celu używania cookies.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.