Myanmar > JEZIORO INLE

Na jeziorze Inle w Myanmarze

INLE to dziwne jezioro, nieposiadające właściwie linii brzegowej, gdyż liczne kanały i rozlewiska wokół głównego akwenu zacierają granice.
Przybywający tu wędrowcy wkraczają w tajemniczy wodny świat, gdzie całe życie toczy się na powierzchni wód odbijających szczyty gór, tropikalną roślinność i przepiękne budynki buddyjskich świątyń. „Ziemię” stanowią tu pływające wyspy, kanały zastępują drogi, a łodzie skutery i samochody.

To kraina wioślarzy, którzy stojąc na jednej nodze na rufach swych kruchych łódeczek drugą nogą oplatają wiosło i wiosłują często bez użycia rąk. To ogrody i pola uprawne na bambusowych platformach, domy, szkoły i świątynie unoszące się na falach.Zamieszkujący jezioro rybacy z plemienia Intha są buddystami, nic więc dziwnego, że wokół jeziora wznosi się około 100 klasztorów i 1000 stup.

Rejs po rozlewisku wąskimi kanalikami i zahaczając o gęste szuwary, pozwala obserwować codzienne życie mieszkańców pływających wiosek. Warto odwiedzić manufaktury wytwarzające jedwab, łodzie, cygara, bambusowe parasole, odzież tkaną z lotosowych włókien i biżuterię wykonywaną ze szlachetnych kruszców.

Warto też wpaść na drinka do gospody na palach z widokiem na najbardziej okazałą w okolicy okrągłą świątynię. Przy odrobinie szczęścia można zobaczyć rybaków przy pracy i podziwiać ich niezwykły sposób wiosłowania.

W Polityce prywatności dowiedz się więcej o sposobie i zakresie przetwarzania Twoich danych osobowych oraz o celu używania cookies.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.