Indie - Varanasi > SARNATH

SARNATH (**), jedno z najświętszych miejsc dla buddystów,  znajduje się na obrzeżach Varanasi. To tutaj właśnie, w miejscu nazwanym później Parkiem Jeleni, Budda Śakyamuni wygłosił swoje pierwsze kazanie i wprawił w ruch Koło Dharmy. Znajdziemy tu pozostałości dawnego kompleksu klasztornego z czasów cesarza Aśoki (III w. p.n.e.) i słynną kolumnę jego imienia, wielką stupę i Drzewo Bodhi, będące potomkiem słynnego figowca, pod którym Budda osiągnął oświecenie.

 Ponadto, w miejscu buddyjskich pielgrzymek znajdują się klasztory i świątynie różnych odłamów tej religii. Obok świątyni ufundowanej przez buddystów z Cejlonu zasiadają jaskrawo pomalowane posągi przedstawiające Buddę i jego pierwszych czterech uczniów. W duchową atmosferę Sarnath, niosącą światu przesłanie pokoju i tolerancji,  najlepiej wczuć się okrążając Stupę Mądrości – Dhamekh, podobnie jak robią to licznie przybywający tu pielgrzymi.

W Polityce prywatności dowiedz się więcej o sposobie i zakresie przetwarzania Twoich danych osobowych oraz o celu używania cookies.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.