Indie - DELHI

DELHI (**), drugie co do wielkości miasto Indii (pierwsze miejsce zajmuje Bombaj), jest ważnym centrum komunikacyjnym, przemysłowym i kulturalnym kraju. Licząca około 20 milionów mieszkańców stolica obfituje w piękne budynki współczesne – muzea, teatry, budynki rządowe – i wspaniałe zabytki, głównie z okresu Wielkich Mogołów, potężnych muzułmańskich władców, których bogactwo i zamiłowanie do sztuki symbolizuje słynny Pawi Tron, zaś geniusz wojenny – wielkie, doskonale ufortyfikowane twierdze.

Delhi ma wiele twarzy. Miejsca czyste, pełne przestrzeni i nowoczesne, wąskie, zaśmiecone uliczki starych dzielnic, niezapomniany urok turystycznego Paharganju, parki, forty, świątynie. Drogie butiki i małe sklepiki. Wielkie sieciowe hotele i maleńkie turystyczne „norki” ze spartańskimi warunkami i prawdziwie podróżniczą atmosferą. Ulice hałaśliwe i zatłoczone – riksze, samochody, skutery i rowery, wszystko to pędzi pozornie bez ładu i składu przy akompaniamencie hałaśliwej muzyki powszechnie nadużywanych klaksonów. A w całym tym motoryzacyjnym tłumie, tu i ówdzie łażą sobie spokojnie święte krowy…
 

W Polityce prywatności dowiedz się więcej o sposobie i zakresie przetwarzania Twoich danych osobowych oraz o celu używania cookies.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.