Dlaczego podróżować do Indii Szerokopojętych?

Na południe od Himalajów rozciąga się Półwysep Indyjski, ogromna połać ziemi zwana także Subkontynentem. My nazwaliśmy ten region Indie Szerokopojęte. Zarówno geograficznie jak i kulturowo, jest to wyodrębniona z reszty kontynentu azjatyckiego specyficzna całość. Największy kraj regionu – Indie - to już świat sam w sobie. Zajmuje niemal cały obszar, sąsiadując na północy z Nepalem, Bangladeszem i Pakistanem. Na południowym wschodzie, na wodach oceanu usadowiła się Łza Indii, rajska wyspa Cejlon, na południowym zachodzie rozsypano garść opalizujących pereł – Malediwy.
 

Cała Azja Południowa to wspaniała stara kultura sięgająca tysiąclecia w głąb historii, niezwykłe zabytki i świątynie, tysiącletnie miasta, architektura należąca do wielu stylów i epok. To bogactwo rytuałów, obrzędów i ceremonii religijnych, których korzeni należy szukać przed dziesiątkami wieków. Tajemnicze klasztory i pustelnie, święci mężowie, derwisze, jogini i mnisi buddyjscy, głoszący przesłanie trzech wielkich religii tego obszaru – buddyzmu, hinduizmu i islamu.

W Indiach, Nepalu, czy na Sri Lance możemy poznać wspaniałą przeszłość i intrygującą teraźniejszość. W krainach, gdzie wciąż mieszkają bogowie, gdzie pachną kadzidła, jaśmin i curry możemy odkrywać zaskakujące obyczaje, wyrafinowaną sztukę, ujmującą muzykę i niezwykłe dokonania dawnych wielkich władców. Monumentalne grobowce, strzeliste minarety, ogromne stupy i gigantyczne posągi, ślady historii rozproszone po całym obszarze, czasem skrywane przez dżunglę… Wszystkim tym cudom cywilizacji towarzyszą wspaniałe cuda natury – niebotyczne góry, szeroko rozlane święte rzeki, soczysta zieleń tropikalnej roślinności, różnorodna i unikalna fauna i flora, jedyne w swoim rodzaju rezerwaty i parki narodowe.

Dla tego wszystkiego warto odwiedzić Azję Południową, warto pojechać, by spotkać przyjaznych i pogodnych ludzi, wypełnionych codzienną filozofią czerpaną z nauk Buddy i z Upaniszadów.

Dlatego Azja Południowa, bo to wielka przygoda z wielką historią, baśń pełna barw, niezapomniane wrażenia i mnóstwo pozytywnej energii.

W Polityce prywatności dowiedz się więcej o sposobie i zakresie przetwarzania Twoich danych osobowych oraz o celu używania cookies.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.