IN Ceny biletów wstępu w Indiach

W kwietniu 2016 roku Archeological Survey of India (ASI) wprowadziło nowe ceny biletów wstępu do zabytków przez siebie zarządzanych, w praktyce jest to większość popularnych miejsc odwiedzanych przez turystów.

Pierwotnie zaplanowany był trzykrotny wzrost, czyli jak w przeciętnym "ważnym" obiekcie płaciło się 250 Rs, tak miało być 750 Rs. Po fali protestów ze strony środowiska organizatorów turystyki skończyło się na 500 Rs.Tyle teraz kosztuje przciętnie bilet wstępu do wielu najważniejszych miejsc.

W Taj Mahal cena się zmieniła z 750 Rs na 1000 Rs.
Jeśli ktoś tego samego dnia odwiedza Taj i Fort w Agrze, to po okazaniu kupionego biletu do Taj Mahal, bilet w forcie kosztuje 500 Rs, jeśli nie ma się biletu z Taj, to 550 Rs.

Dzieci do lat 15 mają wstępy za darmo, więc nie zapomnijcie mieć przy sobie dowodu toższamości nastolatków.

Jeszcze niedawno bilety wstepu były drukowane na kartonikach wielkości pocztówki, mogły być dodatkową pamiątką z podróży.
Obecnie wszędzie króluja komputerowe wydruki. Wchodzi nowoczesność i jednocześnie oszczędność. Zagranicznych turystów zawsze irytuje fakt, że bilety wstępu dla turystów miejscowych są znacznie tańsze. Mnie to jakoś nie razi.

Przy okazji podwyżki biletów do obiektów zarządzanych przez ASI, prywatni właściciele też popodnosili ceny w swoich zabytkach. Najwięksi jakich znam to maharadżowie Jaipuru i Udaipuru.

CENNIK BILETÓW WSTĘPU

 

W Polityce prywatności dowiedz się więcej o sposobie i zakresie przetwarzania Twoich danych osobowych oraz o celu używania cookies.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.